Технологічна карта у старшій групі "Море, океан. Знайомство з морськими глибинами та мешканцями". Проект «Морські жителі» для дітей старшої групи

Конспект ННОД у підготовчій групі, тема: «Чорне море»

Цілі:

Систематизувати знання дітей про Чорне море.
Закріпити знання про мешканців Чорного моря, морський транспорт, про цілющі властивостіморя.
Продовжувати навчати дітей відгадувати загадки.
Ознайомити із творами художників, композиторів, поетів про море.
Розвивати вміння дітей підбирати слова, що позначають предмет, його ознаки, дії; чітко висловлювати свої думки, використовуючи найпоширеніші пропозиції.
Вправляти дітей у рахунку, порівнянні сукупностей та встановленні рівності.
Розвивати дрібну та загальну моторику.
Виховувати у дітей любов до моря та бажання зберегти його красу.

Обладнання:

Аудіозапис шуму моря.
Салат з морської капусти.
Олівці.
Картинки підвішені в кутах кімнати під стелею для гімнастики для очей.
По два надувні круги, ласт, маски, капелюхи, цебра, лопатки, лопатка, граблі, м'ячі, надувні жилети, кораблики, рушник.
Репродукції картин про море.
Книга «Вірші про море».
Робочі листи на кожну дитину.

Хід заняття:

Сьогодні на нас чекає захоплююча подорож. Заплющте очі, прислухайтеся і дізнаєтеся, куди ми вирушаємо.

(Звучить звук звуку моря).

Ми вирушимо в подорож Чорним морем. Для цієї подорожі нам не потрібний корабель, нам навіть не потрібно виходити з кімнати. Ми зробимо цю подорож у своїй уяві, згадаємо все, що нам уже відомо, дізнаємося про щось нове. Адже море - це краса, здоров'я, будинок для морських мешканців, дорога для морського транспорту та багато іншого.

Море - рідний край

Дидактична гра «Знайди Чорне море»

Подивіться на ці фотографії. На них можна побачити різні моря. Вам потрібно знайти картинку, на якій зображено саме наше море. Чому ви зупинили свій вибір саме на цій картинці?

Дидактична гра «Знайди слова у морі»

Скажіть, яке море буває? Ласкаве, бурхливе, тепле, ...
Які слова-дії можна підібрати до моря? Плити, купатися, пірнати, ...
Які слова - живі та неживі - живуть у морі та поряд з ним? Дельфін, хвиля, корабель, ...

Море - будинок

Море - це будинок для водоростей, риб, молюсків, ссавців.

Дидактична гра «Хто у Чорному морі живе?»

Ви бачите зображення різних морських мешканців. Обведіть у гурток лише тих, хто живе у Чорному морі. Назвіть мешканців Чорного моря. Дельфін, медуза, рапана, краб, морський коник, хамса, мідії. Закресліть зображення морських жителів, які мешкають в інших морях. Назвіть тих, хто не живе у Чорному морі. Кіт, морська зірка, морська черепаха, морж.

Море - їжа

Море дає їжу птахам. Назвіть знайомих вам морських птахів, які мешкають у наших краях. Чайки, баклани. Яку їжу дає їм море? Рибу.

І людину годує море. Ось салат із морської капусти. Хто з вас такий їв? Він дуже корисний, цей салат із морських водоростей. А ще яку їжу бере людина з моря? Рибу, молюсків. Назвіть відому вам чорноморську рибу. А які молюски Чорного моря їдять люди? Рапани, мідії.

Гімнастика для очей «Відгадай загадку - знайди відгадку»

Спробуйте відгадати загадки. Тільки не кажіть вголос відгадку. Знайдіть очима картинку з відгадкою.

Все під водою вистачає клешні.
Спритно сміття збирає, дно морське очищає.
(Краб)

Цей птах любить море,
Жити звикла на просторі.
У морі синє пірне -
Рибку у дзьобі принесе.
(Чайка)

Купол, як парасолька прозора, має.
Плити, якщо треба, непогано вміє.
Рухається купол і плисти допомагає.
Щупальце, наче кропива, кусає.
(Медуза)

Як риба в одязі махає сильним хвостом,
Але годує дітей своїх молоком.
Він із радістю в морі корабель зустрічає.
Людей, які не вміють плавати, рятує!
(Дельфін)

Дидактична гра «Порахуй улов»

Порахуйте улов хамси у мережах. У якій мережі хамси більше? Як зробити, щоб у обох мережах хамси стало порівну?

Море - здоров'я

Як ви вважаєте, чому до нашого міста до берега Чорного моря приїжджає так багато гостей з різних країв? Люди приїжджають до нашого моря купатися у його теплій воді, грітися під спекотним сонцем, дихати корисним морським повітрям. Морська вода, сонце та повітря – гарні ліки.

Лікар Бобров був хірургом. Він мріяв - відкрити на березі моря санаторій для дітей. Для таких, які вважалися невиліковними. Хвороба ця – кістковий туберкульоз. Крихітний підступний мікроб проникав разом із повітрям чи їжею в організм людини. І роками лежали хворі діти прикутими до ліжечок.

Як добре б привезти до Криму цих хворих малюків. Кримський клімат та гарне харчуванняврятують їх. Приїхали перші хворі. Дивляться, а для них затишний санаторій збудовано. Хто ходити не міг – бігати починав. У кого руки не піднімалися – у м'яч грав інших не гірше. Тисячі хлопців знайшли у Криму своє здоров'я.
Їдуть люди з Чорного моря зміцнілими та веселими. Землі славної у пояс кланяються. Тепло південне та море ласкаве в серці зберігають. І каже наостанок: «Дякую тобі, земля кримська, море Чорне!»

Багато хто з вас влітку відпочивав на морі. Розкажіть, що ви робили? Чим найбільше ви любите займатися на пляжі? Купатися в морі, будувати з піску, плавати на катамарані, засмагати, пірнати, …
Ось зараз і згадаємо всі ці приємні розваги.

Динамічна пауза «Естафета «На пляжі»

Діти діляться на дві команди, діти отримують атрибути морського відпочинку та мають добігти до орієнтиру та повернутися назад.

Море - дорога

По морю, як великою дорогою рухається транспорт. Назвіть який морський транспорт ви знаєте? Корабель, човен, катамаран, яхта, водний мотоцикл, …

Дидактична вправа «Пройди лабіринт»

Спробуйте пройти лабіринт – допоможіть кораблю доставити вантаж у порт.

Дидактична вправа «Штрихування»

Заштрихуйте зображення вітрильника, як показано на зразку.

Море - краса

Море – це красиво. Милуватися морем можна за будь-якої погоди. Багато художників надихалися морем на написання картин. На Чорному морі жив дуже знаменитий художник мариніст. Як його ім'я? Іван Костянтинович Айвазовський. А що означає художник-мариніст? Художник, що зображує море. Перед вами кілька репродукцій із картин Айвазовського. Ви зможете трохи пізніше їх уважно розглянути.

І звучати море може по-різному: ласкаво шепотіти, бурчати, гуркотіти. Композитори, слухаючи голос моря, писали музику. Послухайте уривки з музичних творів: Антоніо Вівальді «Бурхливе море», Клод Дебюссі «Розмова вітру з морем», Микола Римський-Корсаков «Океан – море синє».

Поети написали безліч віршів про море. Ось цю книгу з віршами про море ми з вами прочитаємо трохи пізніше, а поки що поставимо її в куточок книги.

Море – це краса! Красу треба берегти! Що ми можемо зробити, щоб зберегти море красивим? Не кидати в нього сміття, не ловити крабів та інших мешканців, що очищають морську воду.
І просто любити наше Чорне море – найсинє у світі!

З циклу «Подорож до прекрасного» (старша група)

Вид заняття:інтегрований.

Інтеграція освітніх галузей:«Пізнання», «Соціалізація», «Комунікація», «Художня творчість», «Музика».

Види дитячої діяльності:комунікативна, ігрова, рухова, експериментальна.

Ціль:формувати в дітей віком знання про значення води у житті людини. Дати дітям уявлення про море, про його різні стани, його мешканців, його значення в житті людини.

Завдання:

  • Ознайомити з несприятливими для природи наслідками діяльності (забруднення моря: від нафти, сміття псується вода, гинуть морські тварини).
  • Ознайомити дітей із творчістю художника – мариніста І.К. Айвазовського.
  • Продовжувати формувати у дітей уявлення про те, що художники, музиканти, поети можуть розповісти про те саме по-своєму, передаючи свої почуття, настрої – знаходячи свою мову виразності.
  • Продовжувати розвивати в дітей віком емоційну чуйність на художні образи, висловлювати особисті оцінки та судження, співвідносити побачене, почуте з власним настроєм. Розвивати в дітей віком вміння переключатися з однієї виду в інший.
  • Активізувати та збагачувати словник дітей: шторм, штиль, художник-мариніст, а також емоційно-оцінною лексикою: задумливий, сумний, сумний, сумний, веселий, радісний, похмурий, спокійний, тихий.
  • Виховувати любов до природи, бажання захищати її.

Попередня робота:Перегляд відео, репродукцій картин, ілюстрацій, листівок на морську тему. Розмова про море як місце існування різних тварин і рослин. Читання художньої літератури. Читання та розгляд науково-популярних ілюстрованих видань для дітей, знайомство з зовнішнім виглядомта поведінкою окремих морських мешканців.

Заплановані результати:

Сформованість у дітей початкових уявлень уявлення про значення води в житті людини, про море, його різні стани, його мешканців.

Освоєння практичних знань, про те, що художники, музиканти, поети можуть розповісти про те саме по-своєму, передаючи свої почуття, настрої - знаходячи свою мову виразності.

Стійке бажання у дітей зберігати та захищати природу.

Матеріал та обладнання:

– дві краплі (іграшки) – блакитна та синя;

– картини, у яких зображено море та її жителі;

– предмети морського походження: мушлі, каміння тощо;

– картини (репродукції) І.К.Айвазовського «Хвиля», «Схід сонця», «Суда на рейді», «Буря», «Місячна ніч»;

- Ватман з фоном моря, кольоровий папір, пензлі, клей, ножиці і т.д.4

- Музичні твори: музика Римського-Корсакова «Океан».

– Діти подивіться, хто сьогодні до нас у гості прийшов?

- Чи знаєте ви, хто це? Це чарівна крапелька. Діти, а де в житті можна зустріти крапельку води? (Крапля дощу, крапля роси, в річці, струмку, джерелі, у крані, сніг і т.д.)

– Правильно, світ крапельки величезний та прекрасний – це світ води. А навіщо потрібна вода? (Для того, щоб пити, купатися, митися, прати, плавати, для рослин, тварин, для того, щоб йшов дощ, сніг.)

– Так, без води неможливе існування життя на землі, людини, рослин, тварин.

- Спробуйте чистою прісної води(Діти пробують).

- У нашої крапельки є подружка-синя крапелька. (Показує) Вона теж живе у світі води тільки солоною.

- Що ж це за вода, солона? Що це за світ солоної води? Кому вона потрібна, як ви вважаєте?

- Звичайно це моря та океани.

– Крапельки часто сперечаються, а іноді навіть і сваряться: хто з них потрібніший, головніший, необхідніший. Давайте їм допоможемо, розсудимо їх.

– А для цього я пропоную здійснити невелику подорож.

– Для того, щоб розпочати подорож подивимося на карту та знайдемо на ній моря та океани. Як ми можемо знайти моря та океани? Як ви здогадалися що це моря та океани? (Правильно водяний простір на карті зображений синім кольором.) Якого кольору більше на карті?

– На нашій планеті води більше, ніж суші. Це моря – великий водний простір та океани ще більше.

– Ми сьогодні перенесемося до моря і дізнаємось багато цікавого.

– Море завжди приваблювало людей своєю красою, таємничістю та непостійністю. Море буває різне. У сонячний день, воно спокійне, іскриться, синьо-зеленого кольору. І ми говоримо, що на морі – штиль. А у вас буває такий настрій? Коли? Коли на душі спокійно? Іноді дме легкий вітерець, і тоді морем пливуть білі баранчики – хвилі. У погану погоду море стає похмурим. Дме сильний вітер, величезні сірі хвилі б'ються об берег. І справді небезпечним море буває під час шторму – сильного вітру з дощем, коли тонуть навіть великі кораблі.

Коли ви відчуваєте такий настрій? (Відповідь дітей.)

– Значить, у моря є свій настрій, воно змінюється як у людини. Напевно, тому море має якусь дивовижну магічну властивість.

Музика: І знову зелена хвиля

Під небом синім та перлинним

І знову не потрібно нікуди

І нічого вже не потрібне.

Тільки-но прибій, що плескає

Тільки небо і вода

І тут ніхто і ніколи

Не завадить бути собою

Хвиля пеститься до хвилі,

І кожен сплеск нижній та глуше

І море відкриває мені

Мою ж власну душу.

– Отже, море допомагає людині відчути свою душу, відчути сенс та призначення життя.

- Хто з вас, як і поет, мріяв на березі моря, спостерігаючи за хвилями, замислювався над чимось? (Відповідь дітей.)

– Море хвилювало та хвилює багатьох художників на створення прекрасних полотен. Писати краєвиди із зображенням моря важко, але цікаво. Багато художників намагалися передати у своїх картинах красу морської стихії. Ви, мабуть, зустрічали жінок чи дівчаток, яких звати Маринами? Марина означає "морська". Художників, що зображують морські краєвиди, називають мариністами. Найвідомішим мариністом у світі став Іван Костянтинович Айвазовський. Погляньмо на репродукції картин цього художника.

- Як ви вважаєте, що найголовніше в картинах? Що їх поєднує? Що розрізняє? Як це зобразив митець? Що ви відчуваєте, дивлячись на ці картини? Який настрій передав художник?

- Як ви здогадалися, що саме такий настрій? Яким кольором це змалював? Про що ви думаєте чи згадуєте, коли дивитеся на ці картини? (2-3 картины.) Як ви вважаєте, якою людиною був Айвазовський? Чи можна сказати про художника, що він знав мову моря, розмовляв із морем і розумів його? (Розглянути картину, згадати рядки з віршів.)

- Давайте зараз подумки перенесемося на це місце і уявимо, що ви чуєте, відчуваєте? Звучить музика Римського-Корсакова "Океан".

Розплющіть очі і розкажіть, що ви представили, відчули.

– Ось так цікаво розповіли нам про морську стихію поети, художники, композитори.

Фізмінутка. Гра – етюд «Крапельки».

А зараз уявіть, що я мама – хмаринка, а ви дітки – крапельки. Я посилаю вас на землю! Пролийтеся веселим дощем, напоїте землю, дерева та квіти. Полетіли крапельки на землю. Пострибали (діти стрибають), затанцювали .

- Нудно стало їм один без одного. зібралися вони разом і потекли маленькими веселими струмками (діти стають у колону по двоє).

Зустрілися струмки і стали великою річкою (діти стають ланцюжком).

Текла, текла річка та потрапила у велике море (діти встають у коло).

Повіяв вітер на морі з'явилися хвилі (діти зображують рух хвиль).

А тут і сонечко пригріло! Стали крапельки легкими, перетворилися на пару і повернулися до мами-хмаринки.

– Море – це ще й будинок для риб та морських рослин, тварин. І я пропоную вам своїми руками зобразити частинку моря з його мешканцями. Діти виконують роботу.

– Але весь цей світ треба берегти. Мешканцям морів загрожує небезпека. Яка? Ви знаєте, хто забруднює море, чому це відбувається?

- Правильно, забруднення моря відбувається тому, що деякі люди поводяться безграмотно, а значить жорстоко по відношенню до моря, до всіх його мешканців, вважаючи, що чистої води, свіжого повітрявистачить усім і назавжди; що у морях ніколи не переведуть зграї риб та морських тварин. Але це не так. Через те, що люди забруднюють моря, не бережуть риб, жорстоко полюють на китів, моржів, тюленів, багато з них опинилися на межі зникнення. Такі тварини занесені до Червоної книги. Червона книга – сумна книга. Це попередження всім великим і маленьким: ставтеся до природи з любов'ю, тільки тоді ми зможемо зберегти її багатство та красу.

– У природі все взаємозалежне, якщо ми забруднюємо море, всім його мешканцям буде погано, але погано буде й нам людям.

– Ось і закінчилась наша подорож. Спасибі нашим маленьким помічницям крапелькам. Ми познайомилися зі світом солоної води.

– Тепер крапельки зрозуміли, що кожна з них є частинкою одного величезного світу – світу води. І тому маємо дружити. А вода не просто потрібна для життя, а вона і є саме життя.

Проблема: Дві подружки – крапельки мають дружити. Адже струмки впадають у річку, річка впадає в море, вода з морів перетікає в океани з океанів – у моря. Але в річці вода прісна, а в морі, океані – солоне. Чому так відбувається! Про це ми дізнаємося пізніше на іншому занятті (крапельки нам розкажуть).

Свято "Всесвітній день моря" для дітей старшої групиДОП

Автор : Салімова Євгенія Ігорівна, вихователь МБДОУ дитячий садок №65 м. Орел.
Опис роботи: Пропоную до вашої уваги конспект заняття для старшої групи дитячого садка. У цій роботі хлопці познайомляться із дивовижним святом, яке відзначається у нашій країні в останній тиждень вересня, Всесвітній День Моря. У процесі знайомства із завданнями цього свята ми познайомимося з морськими мешканцями та рослинним світом моря.
Актуальність теми : інтерес до морських мешканців викликають у дітей позитивні емоції А якщо ще до емоцій додати святковий настрій, то вийде дивовижний захід, що залишиться у пам'яті дітей. Таким чином дитина краще засвоює матеріал.
Ціль: Знайомство дітей зі святом<< Всемирный День Моря>>.
Завдання:
Розвиваюча: познайомити дітей з метою цього свята Формувати уявлення про багатство підводного світу, про користь морів і океанів для людини, а також про те, що кожен житель планети Земля може зробити їх збереження.
Навчальна: Розширювати кругозір дітей про флору і фауну морського дна
Виховна: Виховувати дбайливе ставлення та бажання допомогти у збереженні морів та їх біоресурсів
Попередня робота:Виготовлення різних риб, коралів, водоростей для імітації морського дна, розмови на морські теми, виготовлення масок на цю тему, читання художньої літератури, спостереження на карті та знайомство з різними морями
Матеріал для роботи: декоративні рибки, водорості, корали, черепашки, карнавальні маски, звуковий супровід (можна вибрати будь-яку музику), іграшка Краб.

Хід заходу :
Вихователь:Здрастуйте, хлопцями. Сьогодні я хочу привітати вас із дивовижним святом - "Всесвітній день моря". Це свято відзначається у нашій країні з 1978 року. Його святкують в останній тиждень вересня. Як ви вважаєте, які цілі переслідує це свято?
Відповіді дітей.
Вихователь: Метою даного свята у всьому світі є привернення уваги громадськості, державних та приватних структур до проблеми збереження морів та їх біоресурсів. Традиційно День моря проводиться у дитячих садках, школах, бібліотеках у формі конкурсів, фестивалів, що розповідають підростаючому поколінню про багатство підводного світу, про користь морів та океанів для людини, а також про те, що кожен мешканець планети Земля може зробити для їхнього збереження. Скажіть, як ви вважаєте, чим нам корисні моря та океани?
Відповіді дітей.
Вихователь:
У їхніх водах людина виловлює рибу, яку потім вживає для харчування. Деякі водорості, наприклад, ламінарія (морська капуста), корисна нашому організму. У ній великий вміст вітамінів і мінеральних речовин. Одна з найдавніших японських легенд розповідає нам про мудрого правителя Шань Гін. На межі загибелі від жорстоких завойовників він звернувся до богів. І боги принесли чудовий напій, що дарує силу, стійкість, безстрашність та довголіття. Щоб доставити напій до всіх островів держави, дочка правителя красуня Юї випила його та кинулась у море. Боги перетворили Юї на ламінарію, що увібрала в себе всю силу божественного напою. Водорості швидко поширилися навколо островів. Спробувавши їх, виснажені жителі здобули стійкість і силу, і ворог був розбитий.


Під час оповідання демонструється зображення ламінарії.
Вихователь: Досить часто громадські організаціївідзначають це свято прибиранням публічних пляжів, а також мітингами та ходами на захист морів. А що ми можемо зробити?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Я пропоную вам вирушити на морське дно і подивитися які жителі там живуть.
Фізхвилинка "Море"
Море дуже широке,
(Діти широко розводять руки убік.)
Море дуже глибоке.
(Присідають, торкнувшись руками підлоги.)
Рибки там живуть, друзі,
(Виконують рух "Рибка".)
А ось воду пити – не можна.
(Розводять руки убік, піднявши плечі.)
Вихователь: Тепер ми можемо поринути на морське дно Подивіться довкола, що ви бачите?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Давайте ознайомимося з деякими мешканцями. Подивіться, ось під каменем сховався краб. Здрастуйте, дідусю Краб.
Діти вітають Краба.
Краб:Здрастуйте Здрастуйте! Хто ж це до нас у гості завітав?
Вихователь: До вас у гості прийшли хлопці з дитячого садка Вони хочуть познайомитися із мешканцями морського дна.
Краб: Це добре! Я дуже люблю загадки, ось послухайте:
Зграя по морю пливе,
Звук чудовий видає,
Допитливі, грайливі,
З плавцями, та не риби!
Відповідь: Дельфіни
Автор: Леонов В.А.


Вихователь: А що ви знаєте про дельфінів?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Дельфіни дуже розумні і напрочуд розвинені ссавці. Нічим не зрозуміла любов до людей, дивовижний процес сну - ці та багато інших загадок про дельфінів постійно вивчаються і підтверджуються все новими фактами. Здається, що дельфін схожий на акулу, але це зовсім не так. Хоча в них є плавець і значні зубки - вони зовсім не хижаки і навіть, строго кажучи, не є рибами. Ви говорили, як дельфіни люблять дітей. Деяких дітей спеціально приводять до дельфінів, дають їм поплавати у басейні разом. Дитина виходить із води абсолютно новою людиною. Пояснюють це тим, що дельфін немов бачить людину наскрізь і якщо в нас щось болить, вона це відчуває і може допомогти. Перебуваючи поряд з ними, ми заспокоюємось і налаштовуємось на оптимістичний лад, отримуємо нові сили, легкість та радість. Не забуватимемо і те, що дельфіни ставляться до нас завжди з безкорисливою любов'ю та ніжністю, такому відношенню варто повчитися будь-якій людині.
Краб:
Через море-океан
Пливе величезний велетень.
(Кіт)


Вихователь: Кіти - найбільші тварини на Землі Це чудові створіння, і зовсім не злі жителі океанів. Ім'я кити одержали від старого грецького слова ketos (морське чудовисько). На вигляд трохи страшні, але вони зовсім не небезпечні для людей, адже кити не хижаки. І хоч навіть зовні вони – величезні риби, всередині вони зовсім не такі як решта мешканців океанів. Кит не може нічого прожувати, і йому доводиться ковтати весь свій обід. Вчені часто розповідають про незвичайну здатність китів спілкуватися між собою. Вони подають сигнали на своїй частоті і можуть розповідати родичам про занепокоєння чи страх, навіть поскаржитися на біль. Кит - сімейна тварина, що воліє триматися великими компаніями. Кіти знаходяться на межі вимирання, і ми повинні дбати про них і виявляти повагу до цих величезних створінь природи.
Краб: а яких ще мешканців морів та океанів ви знаєте?
Відповіді дітей.
Краб:
Які ви молодці! Подивіться, ви бачите?
В океані острови
Із живої речовини.
І поліпи тверді,
Дуже-дуже горді –
Без каміння та без землі
Рифи побудувати змогли. (Корали, коралові поліпи, коралові рифи)
Вихователь: На рифах живуть риби, давайте подивимося які вони
Діти та вихователь розглядають риф, біля якого зібралося безліч різних риб.
Вихователь:А давайте трохи пограємось.
Рухлива гра<<Море волнуется>>.
Краб:
Голова та багато ніг,
А характер дуже суворий:
Якщо гість до мене не кликаний,
Вчиняю мило -
Випускаю в океан
Чорне чорнило. (Восьминіг)


Вихователь: У світі налічується 200 видів восьминогів Якщо придивитися уважніше, то під очима можна побачити отвір або коротку трубочку - це сифон. Сифон веде до мантійної порожнини, в яку восьминіг набирає воду. Скорочуючи м'язи мантії він із силою видавлює воду з мантійної порожнини, тим самим створюючи реактивний струмінь, який штовхає його тіло вперед. Ось тільки виходить при цьому, що плаває восьминіг задом наперед. У цих тварин цілих три серця. Кров у восьминогів… блакитна! У восьминогів є особливий чорнильний мішок, в якому накопичується барвник для захисту. Пофарбовані восьминоги частіше в бурий, червоний, жовтуватий колір, але вони можуть змінювати забарвлення не гірше за хамелеони. Восьминоги живуть поодинці і дуже прив'язані до своєї ділянки. Активні ці тварини темний часдоби, сплять вони з відкритими очима (тільки звужують зіниці), уві сні восьминоги жовтіють.
Краб: Я бачу, ви хлопці дуже допитливі А чи знаєте ви, що сьогодні у нас на рифах карнавал на честь Дня моря! Я хотів би запросити вас.
Вихователь: Дякую тобі, дідусю Краб Ми з хлопцями якраз захопили з собою маски для карнавалу.
Вихователь дістає маски. Діти одягають. Включаються звуки океану+ мелодійна музика. Діти веселяться, а поряд з ними плавають рибки (рибок можна підвісити на волосінь, таким чином створюється ефект, що вони на морському дні).

Традиційно наприкінці липня дитячому садкупроводиться День Нептуну. До цього свята можна приурочити тематичну тиждень, спрямовану вивчення морських жителів. У старшій групі діти дізнаються про різноманітність тварини та рослинного світуморів, експериментують із солоною водою, отримують інформацію про роботу океанологів та створюють проекти із захисту довкілля. Опис експериментів, розповіді, вірші та загадки про морських мешканців, мовні ігри ви знайдете у додатку до плану «Тематичний тиждень «Морські жителі».

Соціально-комунікативний розвиток

Продовжується робота з формування правил столового етикету через бесіди та сюжетно-рольові ігри, Діти говорять про свою малу батьківщину, закріплюють знання про те, що сприяє соціально-комунікативному розвитку дітей.

Пізнавальний розвиток

В області пізнавального розвиткузаплановані перегляди презентацій на тему, внесення робочого зошита «Морські жителі», ігри на закріплення знань цифр першого десятка тощо. Діти збирають колекцію черепашок та дізнаються про те, як і хто вивчає підводний світ.

Мовленнєвий розвиток

Для мовного розвиткудорослий підбирає ігри, створені задля формування вміння складати речення, знаходити заданий звук у слові. Старші дошкільнята переказують народні казкиі згадують твори літератури, у яких зустрічаються жителі моря.

Художньо-естетичний розвиток

Розширюючи уявлення дітей про маскування тварин, вихователь залучає їх до виготовлення гри «Хто вміє ховатися». Для прикраси групи діти виготовляють модуль «Гарні риби» та малюють по мокрому кольоровому піску. Усе це дозволяє вирішувати завдання художньо-естетичного розвитку дошкільнят.

Фізичний розвиток

Педагог знайомить дітей із чуваською народною грою «Хижачок у морі», в якій відбувається закріплення знань про морських мешканців, вносить атрибути до гри «Злови рибку». Розмова про користь морського повітря також сприяє фізичного розвиткудітей старшої групи

Ознайомтеся із фрагментом тематичного тижня

Понеділок

ГОПізнавальний розвитокМовленнєвий розвитокФізичний розвиток
1 п.д.Розповідь вихователя про Чорне море. Розгляд Чорного моря на карті. Мета: з'ясувати, що в деяких місцях кордон Росії проходить Чорним морем.Перегляд презентації "Морські риби". Ціль: з'ясувати, як риби пристосувалися жити у воді.Гра «Розмитий лист». Мета: вправляти у складанні поширених вправ.Розрізні картинки на тему «Морські риби», настільні ігри"Знайди таку ж рибку", "Хто сховався в малюнку". Мета: розвивати увагу та спостережливість.Фізхвилинка «Морська подорож». Ціль: познайомити з грою, розучити слова.
Про-гулянкаС.р.гра «Ресторан». Ціль: закріпити правила столового етикету через гру.Внесення робочого зошита «Морські жителі». Ціль: привернути увагу дітей до теми тижня.Гра «Кидаємо складами». Ціль: згадати правила гри.Гра «Перевертиші». Мета: вчити дітей створювати в уяві образи предметів з урахуванням сприйняття схематичних зображень окремих деталейцих предметів.П.І. "Серсо". Мета: вчити накидати дерев'яні кільця на кий, розвивати окомір. Народна гра"Фарби". Мета: формувати вміння стрибати на одній нозі, приземляючись на носок та напівзігнуту ногу.
ОД
2 п.д.Гра «Вгадай, який знак?». Цілі: розвивати вміння дітей розрізняти дорожні знаки, закріплювати знання про правила дорожнього рухуЕксперимент "Забарвлення морської води". Ціль: з'ясувати, чому солена вода не фарбується.Читання оповідань із серії «Розкажіть дітям про морських мешканців» І.Ф.Заянчковського. Ціль: розвивати інтерес до читання.Орігамі + малювання фломастерами "Морські риби". Ціль: залучити дітей до виготовлення модуля для групи.Розповідь вихователя про те, чим корисна морське повітря. Мета: розширювати знання дітей про лікувальні сили природи.

Вівторок

ГОСоціально-комунікативний розвитокПізнавальний розвитокМовленнєвий розвитокХудожньо-естетичний розвитокФізичний розвиток
1 п.д.Виготовлення атрибутів до гри «Шукачі» (карти підводного світу, журнал спостережень тощо). Мета: залучити дітей до створення ігрового обладнання.Настільна гра «Розумні кришки». Ціль: закріпити знання цифр першого десятка.Домашня заготівля «Оповідання про морську рибу». Мета: сприяти розвитку зв'язного мовлення, вміння чітко викладати свої думки.Музична дидактична гра"Прохлопай ритмічний малюнок". Мета: розвивати музичний слух та увагу.Ігри із нетрадиційним фізкультурним обладнанням. Ціль: заохочувати самостійність у виборі атрибутів.
Про-гулянкаПраця на городі, спостереження за ростом овочів. Мета: зафіксувати результати у щоденнику спостережень.Розповідь вихователя про медузи. Мета: познайомити дітей із різноманітністю морського світу.Складання описових розповідей про морських жителів. Мета: активізувати мовлення, збагачувати мову епітетами та порівняннями.Різні види театру. Мета: розвивати театральну майстерність та мовлення.П.І. «Ведмідь та бджоли». Мета: формувати вміння застрибувати на височину. П.І. «Доріжка перешкод». Ціль: продовжувати вчити дітей стрибати на двох ногах з просуванням вперед; удосконалювати навички пролазу під дугами; удосконалювати координацію рухів.
ОД


 
Статті потемі:
Як і скільки пекти яловичину
Запікання м'яса в духовці популярне серед господарок. Якщо всі правила дотримані, готову страву подають гарячою та холодною, роблять нарізки для бутербродів. Яловичина в духовці стане блюдом дня, якщо приділити увагу підготовці м'яса для запікання. Якщо не врахувати
Чому сверблять яєчка і що робити, щоб позбутися дискомфорту
Багато чоловіків цікавляться, чому в них починають свербіти яйця і як усунути цю причину. Одні вважають, що це через некомфортну білизну, інші думають, що справа в нерегулярній гігієні. Так чи інакше, цю проблему слід вирішувати.
Чому сверблять яйця
Фарш для котлет з яловичини та свинини: рецепт з фото
Донедавна я готував котлети лише з домашнього фаршу.  Але буквально днями спробував приготувати їх зі шматка яловичої вирізки, чесно скажу, вони мені дуже сподобалися і припали до смаку всій моїй родині.  Для того щоб котлетки отримав
Схеми виведення космічних апаратів Орбіти штучних супутників Землі