Як будують будинок у селі навколишній світ. Презентація "Як побудувати будинок" презентація до уроку з навколишнього світу (2 клас) на тему. Які матеріали потрібні для будівництва сільського будинку

Як побудувати новий будинок?Навколишній світ
2 клас

Людина завжди будувала будинок.

1
2
Спочатку люди влаштовували житло
у печерах. Потім із шкур звірів робили
будинки-намети.

Будинки коштували з дерева, каменю та
цегли.

Прочитай старовинне прислів'я.

старовинну
Як Прочитай
ви думаєте,
чому люди
склали прислів'я.
таке прислів'я?
побудувати не
одягнути.
на голову

Що потрібно для будівництва будинку?

Будівельні
матеріали
Будівельні
машини
Люди

Робота у парі.

1.Розгляньте малюнки
на стор. 113 підручника.
2. Обговоріть, які матеріали
потрібні для будівництва
міського будинку, а які –
для будівництва сільського
вдома.

Які матеріали необхідні для будівництва сільського будинку?

Дошки
Колоди
Шифер
Цегла
Цемент
Пісок

Які матеріали необхідні для будівництва міського будинку?

Дошки
Бетонні
плити
Цегла
Цемент
Пісок

Хто працює на будівництві?

Хто працює на будівництві?

Каменяр
Зварювальник
Маляр
Кранівник
Монтажники
Тесляр

Дуже важливо, щоб усі будівельники працювали
злагоджено та дружно. Тільки тоді будинок буде
будуватися швидко та якісно. Це означає що
шофер повинен вчасно підвезти цеглу та
цемент, кранівник відразу все підніме нагору, і
муляри покладуть цеглу за цеглою.

Робота з підручника.

1. Прочитайте текст у
підручнику на стор.114-115.
2. Про які машини ви
прочитали?
3. Яку роботу виконують
різні машини?

Самоскид
Бетонозмішувач
Сучасний будинок не збудувати
без помічників – будівельних машин.
Екскаватори, підйомні крани, самоскиди,
бетономішалки - всі вони працюють на будівництві.

Відкритий урок з навколишнього світу

Як побудувати будинок.

ЦІЛІ:

  • Ознайомити дітей з різноманітністю жител у різних народів, з будівельними машинами, з порядком будівництва будинку та його основними частинами.
  • Розвивати мову учнів, уміння слухати товаришів, уміння вести розмову, кругозір.
  • Розвивати творчість, уяву, дрібні м'язи кистей рук, допитливість.
  • Виховувати почуття колективізму, працьовитість, дисциплінованість.
  • ОБЛАДНАННЯ:

  • Картки зі словами (назва будівельних матеріалів).
  • Відеофрагмент мультфільмів: «Три порося», «Лиса і заєць».
  • Конверти з геометричних фігур.
  • Підручник з навколишнього світу.
  • Листочки у клітку.
  • Проектор, екран, комп'ютер, стовпчики, фотоапарат.
  • ХІД УРОКУ

    І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

    ІІ. ВСТУП У ТЕМУ.

    Має дах, вікна

    І ганок, звичайно, є

    Ми живемо в ньому дуже дружно

    І відповідь, мабуть, є?

    Що це? (будинок)

    Тема нашого уроку: Як збудувати будинок.

    Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з різними видами житла, поговоримо про те, хто і як будує будинок, які будівельні машини працюють на будівництві, розглянемо частини будинку та порядок їх будівництва, самі сконструюємо будинок.

    1. Види житла.

    2. Хто та як будує будинок.

    3. Будівельні машини.

    4. Частини будинку та порядок їх зведення.

    5. Конструювання.

    Прочитайте прислів'я.

    Мій дім моя фортеця

    Як розумієте сенс прислів'я?

    Чи став будинок героїв мультфільмів їхньою фортецею?

    (Перегляд відеофрагменту)

    Чи став будинок фортецею для лисиці? Чому?

    Чи став будинок фортецею для Ніф-Ніфа? Чому?

    Чи став будинок фортецею для Нуф-Нуфа? Чому?

    Чому Наф-Наф сказав братам, що вони в безпеці?

    Чи бувають у житті такі будинки?

    Чи буває такий самий крижаний будинок, як у лисиці?

    На крайній Півночі все вкрите снігом і льодом, ескімоси будували свою оселю зі снігової цегли з вікнами зі шматочків. річкового льоду. Щоб було тепло, у хаті запалювали миски з тюленячим жиром, покривали підлогу та стіни звіриними шкурами. Цей дім - Голку.

    Чи бувають такі ж будинки із соломи та гілочок, як у поросят?

    Шалаш

    А чи буває будинок без стін, вікон? ЗЕМЛЯНКА

    А що станеться з таким будинком у тій місцевості, де йдуть дощі? Як живуть люди у таких районах?

    БУДИНОК НА ХОДУЛЯХ

    Індонезія розташована на островах Індійського океану. Навколо вічнозелені ліси. Спекотно та волого. Коли настає час великих дощів, цілий місяць ллє, як із відра. Навколо вода, а в будинках – сухо. Ходулі піднімають їх над землею.

    ВІГВАМ

    Індіанці в Північної Америки, жителі лісів, встромляли в землю гнучкі стовбури дерев, пов'язували їх верхівки, покривали їх гілками чи корою і виходили вігвам.

    Це будинок ненців-оленярів.

    Він зроблений із жердин (це довгі палиці), на які натягнуті оленячі шкіри. У центрі осередок – місце, де готували їжу.

    Праворуч та ліворуч від входу в чум – житлова та спальна кімнати. Підлога покрита килимками із прутів або трави, на них розкладали оленячі шкури, ліжком також служили зимові оленячі шкури, т.к. у них хутро густіше і тепліше.

    ЮРТА

    Казахи, киргизи та монголи здавна розводили овець, тому каркас із жердин вони покривають повстю з овечої вовни, і виходила юрта.

    МАЗАНКА

    В Україні будинки будують із хмизу, цегли, обмазують глиною, звідси назва.

    Російська хата

    На Русі з давніх часів рубали зруби (хати) з колод різних деревних порід.

    КОТЕДЖ

    Це сучасний будинок. Чи хотілося б вам жити в такому будинку?

    Як же збудувати такий будинок?

    Що потрібно для будівництва будинку?

    (будівельні матеріали, будівельні машини, люди)

    Люди яких професій працюють на будівництві?

    (муляр, маляр, кранівник, зварювальник, монтажник, тесляр)

    Робота у парі.

    1. Розгляньте рис. на стор. 112-113 підручника.

    2.Визначте, які матеріали потрібні для будівництва міського будинку, а які для будівництва сільського будинку.Розкладіть слова з конверта на 2 групи.

    Які матеріали необхідні для будівництва сільського будинку?

    (колоди, дошки, шифер, цегла, пісок, цемент)

    Які необхідні для будівництва міського будинку?

    (дошки, цегла, пісок, цемент, бетонні плити)

    Розгляньте ілюстрації, на яких показано будівництво міського та сільського будинків.

    Яку різницю ви бачите під час будівництва цих будинків?

    Без чого не можна обійтися під час будівництва міського будинку?

    (Використання техніки при будівництві міського будинку)

    Розгляньте малюнки машин на стор.112, як називається машина під номером 1? 2? 3?

    (екскаватор, бетонозмішувач, самоскид)

    Дуже важливо, щоб будівельники працювали злагоджено та дружно. Тільки тоді будинок буде будуватися швидко та якісно. Це означає, що водій повинен вчасно підвезти цеглу та цемент, кранівник все підніме нагору, муляр покладе цеглу.

    Як мають працювати всі будівельники, щоб будинок зробити якісно та швидко?

    Висновок: Будівельники повинні працювати злагоджено та дружно.

    Фізкульмінутка

    Раз два три чотири п'ять.
    Будуватимемо і гратимемо.
    Будинок великий, високий будуємо.
    Вікна ставимо, дах криємо.
    Ось який гарний будинок!
    Ми дружно житимемо в ньому.

    Робота із книгою.

    1. Відкрийте стор. 114-115.

    2. Прочитайте текст про будівельних машинах.

    Клас ділиться на 2 підгрупи: 1 підгрупа читає про машини – землекопи на стор.114, 2 підгрупа читає текст про машини-вантажники на стор.115.

    Землерійні машини.

    (Бульдозер, екскаватор)

    Машини-вантажники.

    (баштовий кран, автонавантажувач, автокран)

    Висновок: Що потрібно для будівництва будинку?

    Підготувати будівельні матеріали, будівельну техніку та запросити будівельників.

    Домашнє завдання:

    1.Прочитайте текст у підручнику стор. 114 – 115.

    2.Підготуйте розповідь про будівельні машини.

    Давайте визначимо порядок будівництва будинку та його основні частини.

    З чого починається будівництво, що закладається насамперед?

    (фундамент, стіни, дах, оздоблення)

    Висновок: Як будувати будинок? (У певному порядку)

    Конструювання будинку.

    На ваших партах лежать конверти із геометричними фігурами.

    Ви повинні, використовуючи фігури збудувати будинок, не забуваючи частини будинку та порядок спорудження.

    Найкращі роботия сфотографую та покажу.

    Подивіться, які будиночки у нас вийшли, чи стануть вони для нас фортецею. Чи всі частини будинку є?

    Перевіримо, як ви засвоїли матеріал. На столі листочки у клітку. Взяли ручки, вибрати 1 правильний варіант, номер питання та букву записуємо.

    1. Що потрібно приготувати для будівництва?

    Г) Фотоапарат

    Д) Будівельні матеріали

    2. Які спеціальні машини використовують на будівництві?

    М) Автобуси

    Н) Пожежна та швидка допомога

    О) Землерійні та вантажники

    3. У якому порядку будують будинок?

    К) Дах, оздоблення, фундамент, стіни

    Л) фундамент, стіни, оздоблення, дах

    М) фундамент, стіни, дах, оздоблення

    Взаємоперевірка.

    Поміняйтеся листочками із сусідом по парті.

    Висновок: Як звести будинок?

    1. Підготувати будівельні матеріали, техніку та робітників.

    ПІДСУМОК УРОКУ: Як побудувати будинок? Що потрібно приготувати?

    1. Підготувати будівельні матеріали та техніку.

    2. Будувати будинок у визначеному порядку.

    Запасна фізхвилинка

    Будуємо будинок.

    Раз два три чотири п'ять.
    Будуватимемо і гратимемо.
    Будинок великий, високий будуємо.
    Вікна ставимо, дах криємо.
    Ось який гарний будинок!
    Житиме в ньому старий гном.

    Діти виконують стрибки дома.

    Встають на шкарпетки і тягнуться руками догори.
    Показати руками вікно, дах – зімкнути руки над головою
    Вказівним жестом витягають руки вперед.
    Присідають.


    Мерзлякова Ольга Вікторівна

    Луценко Людмила
    Інтегрований урок навколишнього світу та технології у 2 класі «Як побудувати будинок?»

    МКОУ «Середня загальноосвітня школа №4 ст. Зеленчукській»

    Вчитель: Луценко Людмила Олегівна

    Технологічна карта

    інтегрованого уроку з навколишнього світу та технології у 2 класі

    Назва програми: «Школа Росії»

    Підручники: « Навколишній світ» , 2 клас, Автор А. А. Плешаков; « Технологія» , 2 клас, Н. І. Роговцева

    Тема уроку навколишнього світу: Як збудувати дім.

    Тема уроку технології: Будівництво. Робота із папером. Напівоб'ємна пластика. Виріб «Хати».

    Предметні цілі діяльності вчителя Дати уявлення про технологіїбудівництва міського та сільського будинків; познайомити з видами будівельної техніки та матеріалів; формувати вміння створювати аплікацію із паперу; навчити способу досягнення ефекту об'ємності аплікації;

    Метапредметні цілі діяльності вчителя Формувати спільно з учителем навчальне завдання уроку, намагатися її виконати та оцінити свої досягнення; розвивати творчі здібності учнів з допомогою роботи над створенням композиції.

    Тип уроку ОНЗ

    Заплановані предметні результати Учні навчаться виявляти характерні особливостізведення багатоповерхового міського та одноповерхового сільського будинків; створять напівоб'ємну аплікацію.

    Заплановані метапредметні результати Використовують свої спостереження в різних видахдіяльності; читають текст і знаходять у ньому потрібну інформацію; пропонують питання щодо змісту тексту; усвідомлено будують мовленнєвий вислів в усній формі; формулюють навчальне завдання уроку; здійснюють пізнавальну та особистісну рефлексію.

    Заплановані особистісні результати Виявляють спостережливість та вміння слухати інших

    Обладнання Підручники, картинки із зображенням сільського та міського будинків, зразки плоскої та напівоб'ємної аплікації, кольоровий картон, кольоровий папір, ножиці, олівець, скріпки, клей.

    Методи та форми навчання Пояснювально-ілюстративний; індивідуальна, групова, фронтальна робота, робота у парах.

    Організаційна структура уроку

    Етап урокуДіяльність вчителя Діяльність учнів УУД

    1. Організаційний момент. - Продзвенів для нас дзвінок

    Починається урок,

    Ви перевірте чи все в порядку?

    Перевіряють готовність до уроку Особистісні: налаштування на майбутню роботу

    2. Мотивація (самовизначення до пізнавальної діяльності). - Відгадайте загадку.

    У ньому живе моя рідня,

    Мені без неї не житиме ні дня.

    У нього прагну завжди і всюди,

    До нього дорогу не забуду.

    Я без нього дихаю насилу,

    Мій дах рідний, теплий … (будинок)

    Де можна почути такі слова: виконроб, цегла, бетон, цемент, колода?

    Припустіть, про що говоритимемо на уроці. Слайд 2

    Які навчальні завдання ми поставимо перед собою?

    Прочитайте завдання уроку у підручнику. Чи правильно ви їх поставили?

    А чи можемо ми створити свій власний будинок?

    Яке завдання ще перед собою поставимо?

    Чи знадобляться знання та вміння отримані сьогодні на уроці у житті?

    Слайд 5 Відгадують загадку, відповідають на запитання

    Формулюють тему та завдання уроку.

    Особистісні:

    Самовизначення.

    Регулятивні: цілепокладання.

    3. Актуалізація опорних знань. - Хто з вас спостерігав, як зводять будинок? Поділіться своїми спостереженнями.

    Про які будинки (сільських чи міських)йдеться у вірші? Відповіді дітей

    Вірші читають заздалегідь підготовлені учні.

    ("Твій будинок". К. Мурзалієв,

    «Будиночок з трубою»Ю. Моріц) Особистісні:

    спостережливість

    4. Організація пізнавальної діяльності. - Прочитайте завдання 1-3 на с. 112-113 підручники. Обговоріть їх у парах.

    Перевірте себе. Знайдіть та прочитайте відповіді на с. 141

    Який висновок ви можете зробити?

    Що ж потрібне для будівництва будинку? Слайд 7

    Прислів'я

    Слайд 8 Читають завдання, відповідають питання у парах.

    Перевіряють свої відповіді на ключ підручника.

    Роблять висновок: у містах та селах люди будують будинки, вони відрізняються Для будівництва будинків використовують різноманітні будівельні матеріали та будівельні машини. Комунікативні:

    Співпраця, контроль, корекція, оцінка дій партнера, вміння висловлювати свої думки

    5. Фізкультхвилинка. Слайди 8-15

    6. Продовження роботи на тему. – Який матеріал використовували люди для будівництва у селах? Слайд 16

    Давайте подивимося, як будується багатоповерховий міський будинок. Слайд 17

    Хто ж працює на будівництві?

    Прочитайте текст на с. 114-115 у підручнику.

    Які машини працюють на будівництві?

    Вдома ви ще раз прочитаєте текст у підручнику та виконайте завдання у робочому зошиті.

    Довгий час на Русі всі будинки зводили з дерева. Чому?

    Але кожен майстер завжди прикрашав будинок по-своєму.

    Слайд 26 – 31

    Відкрийте підручник технології на с. 45. Розгляньте російську хату.

    Як називається професія робітника з обробки дерева?

    Погляньмо, якими інструментами він користується. Відкрийте підручник на с. 46 Відповідають питання.

    Розглядають ілюстрації, читають назви частин удома, пояснюють, якщо діти не можуть пояснити, пояснює вчитель. Пізнавальні:

    читають текст та знаходять у ньому потрібну інформацію; пропонують питання щодо змісту тексту; усвідомлено будують мовленнєвий вислів в усній формі.

    7. План роботи виготовлення хати з паперу. - Ви готові створити власну хату?

    Ми спробуємо створити її, але не з дерева, а з паперу за допомогою об'ємної аплікації.

    Давайте складемо план роботи.

    Порівняємо свій план роботи із планом у підручнику на с. 46,47

    Які інструменти нам знадобляться для роботи? Які правила технікибезпеки з ними ми знаємо?

    Розглядають, розповідають, що у них незвичайного, у чому особливість, порівнюють із плоскою аплікацією.

    Складають план роботи у групах по 4 особи.

    Подають план роботи.

    Кожен учень читає план роботи, промовляють усі етапи виконання роботи.

    Розповідають правила технікибезпеки при роботі з ножицями та клеєм. Загальнонавчальні:

    Моделювання.

    Регулятивні: планування.

    Комунікативні: співробітництво у групі.

    8. Творча робота. Надає індивідуальну допомогу, надає поради, роз'яснення. Діти самостійно виготовляють виріб, працюючи за планом.

    9. Підбиття підсумків. Рефлексія. - Що нового дізналися на уроці?

    Які навчальні завдання ставили на початку уроку?

    Які частини російської хати запам'ятали?

    Як називається вид аплікації, який ми використовували у роботі?

    Яке завдання було цікавим?

    Що було для вас важким?

    Регулятивні: виділення та усвідомлення того, що засвоєно і того, що ще підлягає засвоєнню.

    Тема урока: «Як побудувати новий будинок?»

    Цілі уроку:

    • познайомити учнів із професією «будівельник»;
    • розширити уявлення дітей про різних оселях, будівельних матеріалахта будівельних машинах;
    • розвивати пізнавальну активність дітей, уміння працювати з навчальним текстом;
    • удосконалювати навички самостійної групової роботи;
    • виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій.

    Обладнання:підручник «Світ довкола нас» Плешакова А.А., робочий зошит, комп'ютер, мультимедіапроектор, слайдова презентація ( Додаток 1 ), відеомагнітофон, відеофільм, картки-завдання для групової роботи

    ХІД УРОКУ

    1. Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання

    Як багато навколо дуже добрих речей,
    Які чесно нам служать.
    Але, як з'явилося, звідки прийшло
    Все те, що буває нам потрібне.

    – Минулого уроку ми дізналися секрети деяких речей. Розкажіть:

    • як глина перетворюється на різні вироби;
    • як народжується книга;
    • як роблять шерстяні речі (с.105-107 підручника).

    2. Повідомлення теми та мети уроку

    – Сьогодні ми зробимо з вами чергову подорож. ( Додаток 1 . Слайд 2.)

    Ми входимо до дому, а до дому тому
    Тепло, вода та світло.
    Гарний, затишний, міцний будинок.
    А скільки дому років?

    П'ять років тому будинок зведено
    І будинок, і цілий квартал.
    Але хто збудував цей будинок?
    І як він будинком став?

    – Сформулюйте мету нашого уроку. (Відповісти питанням: «Як побудувати новий будинок?»).

    3. Актуалізація знань дітей

    – А як людина вчилася будувати? З чого починав? (Відповіді дітей)

    Годувала людей, одягала полювання,
    Але стало в печері їм жити небажання.
    Там холодно було і старим, і малим.
    І йшли на полювання за будматеріалом.

    – А що ж було будматеріалом? З чого будували будинки? ( Додаток 1 . Слайди 3-11.)

    4. Ознайомлення з новим матеріалом

    – Вдома бувають різні. У будинках люди живуть, у будинках працюють. Здавна вони будувалися за звичаєм предків. На Русі, наприклад, людина починала з того, що ретельно вибирала місце для будівництва будинку. Часом, щоб знайти потрібне місце, будівельник проходив берегом річки багато кілометрів. Нерідко робили так: пускали колоду по воді, і там, де вона чіплялася до берега, засновували поселення.
    Ще в ті часи вважали, що будувати будинок можна лише за допомогою сокири. Пилою користуватися не можна було. Справа в тому, що сокира ущільнює деревину, місце зрубу виходить гладким, а пори, які є в дереві, закритими. Волога не проникає в них, і вони не починають гнити раніше часу, як це траплялося з тими колодами та дошками, які обробляли пилкою. Починаючи валити дерева, клав мужик біля коріння краю хліба, до землі кланявся, прощення просив: «Не нудьги заради сокира взяв, за потребою великою прийшов».
    Починаючи будувати, планували, куди стане фундамент печі, а споруду зводили навколо цього місця. Звідси вираз - "танцювати від грубки", значить, починати спочатку. В основу будинку клали монетку – до багатства. Колоди з'єднували за допомогою спеціальних виїмок - пазів. Один ряд колод називався «вінець». Будівництво будинку нагадувало плетіння вінка. Кінець – справі вінець. Вінчали будинок дахом. Вікна захищали віконницями, прикрашали розписом, різьбленими наличниками.
    Найвищі, найкрасивіші місця відводилися для церков та храмів. Будували їх із каменю, прикрашали кам'яним різьбленням, орнаментом. Високі бані зводили, використовуючи спеціальні підйомні пристрої, адже кранів тоді не було. Щоб такий витяг працював, використовували коней. І здіймалися вгору бані соборів і церков.

    5. Робота з підручником

    – А зараз прийшли на допомогу людям потужні, розумні машини, зручні матеріали.

    – Відкрийте підручник на сторінці 112. Прочитаємо текст «На будівництві». (Читання тексту.)

    - Які машини полегшують працю будівельників? (Відповіді дітей. Додаток 1 . Слайд 12.)

    – Розгляньте малюнки на сторінці 111. Назвіть будматеріали, які тут показані. Навіщо вони служать? (Відповіді дітей. Додаток 1 . Слайд 13.)

    - У сучасне будівництвовикористовуються інші матеріали, придумані людиною: скло, метали, пластмаса. На дахах міських будинків часто використовують листи жерсті.

    6. Фізкультхвилинка

    – Покажіть жестами роботу, яку виконують герої вірша.

    Як побудувати новий будинок
    Щоб зручно було у ньому? (Розводять руками.)

    Кресленням проекту
    Займеться архітектор. («Чертять» у повітрі.)

    Рами, двері, підвіконня –
    Молотком пройдеться тесляр. (Тукають кулаком об кулак.)

    Фарбувати і білити час –
    Запрошуємо маляра ! («Красують» у повітрі.)

    І тепер, будь ласка,
    Додому ласкаво просимо! (Запрошує жест.)

    7. Продовження роботи над новою темою

    - На будівництві будівельники виконують різну роботу. Ось бульдозер акуратно зрізає та розстилає землю, бо бульдозерист – майстер своєї справи. Екскаватор риє котлован. Це екскаваторник вправно ним керує. Баштовий кран такий великий, що кабіну, де сидить робітник – кранівник не одразу помітиш. Муляри кладуть цеглу, покрівельники криють дах, теслярі встановлюють рами та двері, маляри фарбують стіни, паркетники укладають паркет. Але дуже важливо, щоб усі будівельники працювали дружно, злагоджено, тільки тоді будинок будуватиметься швидко та якісно. (Слайд 14)

    – А тепер перегляньте відеофільм «Хто побудував цей будинок?» (Перегляд відеофільму.)

    8. Закріплення вивченого

    Робота проводиться у групах.

    – Давайте спробуємо збудувати новий будинок самі. Розділимо клас на дві групи. Ви тепер будівельні бригади. Перша бригада будуватиме міський будинок, а друга – сільський.
    Все необхідне на картках. Визначте послідовність робіт, доповнюючи речення словами зі словничка. Розкажіть, як піде ваше будівництво.

    Бригади 1.

    Міський будинок

    Бригади 2.

    Сільський будинок

    Подання результатів роботи бригад. Перевірка, оцінювання робіт. ( Додаток 1 . Слайди 14-15.)

    – Людина навчилася будувати. Він став Великим Будівником. Все може будівельник, всюди він необхідний, скрізь у пошані.

    9. Підсумок уроку

    – Яку мету ми ставили перед собою?
    – Ми відповіли на запитання?
    - Що нового ви дізналися на уроці?

    10. Домашнє завдання

    – Виконати завдання № 1-3 на сторінці 41 зошита.

    Використана література:

    1. Зубков Б.В.Від колеса до робота. - "Малюк", 1988.
    2. Ярославцева О.Що нам варто будинок збудувати. - «Веселі уроки», 2005, № 4, с.26.
    3. «Веселі уроки», 2005 №2, с.14.
    4. Семенова М.Ми – слов'яни! - СПб. "Абетка", 1998.
    5. Юхимівський Є.Мудрі науки - без науки і нудьги: Карусель винаходів. - СПб.: ТІТ "Комета", 1994.



     
    Статті потемі:
    Як і скільки пекти яловичину
    Запікання м'яса в духовці популярне серед господарок. Якщо всі правила дотримані, готову страву подають гарячою та холодною, роблять нарізки для бутербродів. Яловичина в духовці стане блюдом дня, якщо приділити увагу підготовці м'яса для запікання. Якщо не врахувати
    Чому сверблять яєчка і що робити, щоб позбутися дискомфорту
    Багато чоловіків цікавляться, чому в них починають свербіти яйця і як усунути цю причину. Одні вважають, що це через некомфортну білизну, інші думають, що справа в нерегулярній гігієні. Так чи інакше, цю проблему слід вирішувати.
    Чому сверблять яйця
    Фарш для котлет з яловичини та свинини: рецепт з фото
    Донедавна я готував котлети лише з домашнього фаршу.  Але буквально днями спробував приготувати їх зі шматка яловичої вирізки, чесно скажу, вони мені дуже сподобалися і припали до смаку всій моїй родині.  Для того щоб котлетки отримав
    Схеми виведення космічних апаратів Орбіти штучних супутників Землі