Конспект заняття з розвитку мови у середній. Конспект заняття з розвитку мовлення у середній групі: «На пташиному дворі. Тема: У королівстві Феї Правильної мови

Соколова Олена Миколаївна

Вихователь, МБДОУ Дс № 22, Волгоградська обл. м.Камишин

Соколова О.М. Конспект відкритого заняття з розвитку мови у середній групі «Пограємо разом»// Совушка. 2016. N4(6)..09.2019).

Ціль:продовжувати розвивати діалогічну мову, спонукати дітей відповідати чітко на питання; вивчати складати описову розповідь вживати у мові слова в родовому відмінку в од. та багато інших. числа. Вчити чітко вимовляти слова, поєднуючи рухи пальців рук. Збагачувати словниковий запас дітей. Продовжуватиме розвивати артикуляційний апарат.

Хід заняття:

Вітаю!

Хлопці, сядьте зручніше розправте плічка і послухайте мене уважно. Відгадайте про що моя загадка?

Якби не було його?

Не сказали б нічого (мова)

Про що йдеться у загадці? (Про мову)

Навіщо потрібна мова людині? (щоб говорити)

Де завжди? (в роті)

Покажіть свої язички. Як вони працюють? (Рухають) Що робить, коли ми мовчимо? (спить)

Послухайте казку про веселу мову. «Жив у світі язичок-ось який» (діти показують). Жив він у будиночку, що називається рот. У будиночку були двері – це губи. Покажіть де ці двері (діти розмикають губи). Язичок любив сидіти на віконці і поглядати на всі боки вправо, вліво, вгору, вниз (діти рухають свої язички). А найбільше наш язичок любив сидіти на підвіконні та розповідати веселі вірші. Ось одне з них послухайте:

Жив був Шум.

Їл Шум: хрум, хрум.

Спав так: хропіння, хропіння.

Їв суп: хлюп, хлюп.

Ішов Шум: бум, бум.

Як їв Шум? Як їв?

Як спав Шум? Як йшов Шум?

А тепер разом із нашим язичком розповімо цей вірш, змінюючи тембр голосу.

Пограли з язичком. А тепер встанемо та витягнемо руки. Подивіться, які руки у нас які? (умілі, сильні, спритні...)

Що вміють наші руки? (малювати, ліпити, копати...)

У цьому допомагають нам наші пальчики.

Скільки пальців на правій руці? (5)

Скільки на лівій? (5)

Скільки всього пальців обох руках (10).

Раз два три чотири п'ять,

Міцні та дружні,

Усі такі потрібні.

Піднімаємо кисті обох рук нагору, широко розсунувши пальці.

По черзі згинаємо їх у кулачок, починаючи з великого.

Тихіше, тихіше, не шуміть

Наші пальці не будіть

Пташки стануть щебетати

Пальчики вставатимуть.

Хлопці, сідайте на стільці та порахуємо пальчики по-іншому:

Один палець

Два пальцяі т.д.

Скільки пальців? (десять)

Пальці сховалися, і не стало чого? (пальців)

Ну от наші пальчики пограли. А тепер пограємося ми з вами. Мої пальчики знайшли для вас дуже цікаві картинки тварин (на столі розкладені картинки із зображенням диких та домашніх тварин).

Як назвати всіх, хто тут представлений, одним словом? (Тварини)

Які тварини? (дикі та домашні)

Хлопці, а от фігурки цих тварин, давайте їх розмістимо по середовищу їхнього проживання (на столі будиночок і ліс, діти називають і розкладають тварин до будиночка та лісу) звучить спокійна музика.

А зараз я загадаю вам загадку про одну тварину:

Руда, пухнаста, хитра. Сліди на снігу замітає? (лисиця)

А тепер ви оберете про кого ви хочете загадати загадку і розкажіть, (діти складають описові оповідання)

Молодці, хлопці, а тепер зобразіть мімікою та рухами улюблених тварин.

Театралізована гра «Дізнайся, хто я?»

Молодці, дуже добре у вас вийшло. А зараз візьміться за руки, встаньте у коло. Давайте згадаємо з вами ласкаві слова і назвемо одне одного ласкаво (Сашенька, Дімочка). На цьому наше заняття закінчується. Чим ми із вами сьогодні займалися?

МБОУ «Джанайська ЗОШ»

«Подорож у казку»

Підготувала та провела: Джуманова Ф. М.

Конспект заняття з розвитку мови у середній групі

«Подорож у казку»

Цілі: закріплювати вміння переказувати художнє твір з допомогою методу моделювання, вчити дітей відповідати повною пропозицією, активізувати словник, розвивати зв'язкову мову дітей, вміння розмірковувати, уяву, мислення, логіку, розвивати творчі здібності дітей, виховувати любов до російським народним казкам.

Обладнання та матеріали: комп'ютер, маски, іграшка лисиці, чарівний мішечок.

Хід заняття:

1. Організаційний момент . Діти стоять у колі.

Вихователь: Ви всі за руки візьміться, і посміхніться один одному.

Хлопці, ми сьогодні з вами вирушимо у казкову подорож.

Якщо казка у двері стукає,

Ти швидше її впусти,

Тому що казка – птах,

Трохи злякаєш і не знайти.

2. Сюрпризний момент. З'являється чарівний мішечок, у якому схована іграшка лисиці.

Діти, подивіться, що це?

Правильно, хтось забув чарівний мішечок, а всередині щось є. Спробуємо з вами відгадати що там, але не за допомогою очей, а за допомогою рук. Зараз я дам помацати кільком хлопцям, а вони мають назвати, що всередині мішечка.

Діти обмацують мішечок та намагаються відгадати, хто всередині.

Правильно, хлопці, це лисиця, вона прибігла до нас із казки. Хлопці, як у казках називають лисицю? (лисичка-сестричка, лисонька, лисиця Патрикеевна)

А як ви здогадалися, що в мішечку сховалася лисиця? (У неї пухнастий хвіст)

3. Розмова. - А тепер, хлопці, сідаємо на стільчики, і спробуємо описати нашу гостю.

Аліна, що ти можеш розповісти про вовну лисиці? (вовна у лисиці м'яка, пухнаста, руда.)

Добре, Сашко, а що ти нам розповіси про мордочку лисиці. (Мордочка у лисиці гостра, хитра, вушка гострі, схожі на трикутники.)

Молодець, Сашко. А Рома розповість нам про хвост лисиці. (Хвіст у лисиці довгий, м'який, пухнастий.)

Арино, а як ти думаєш, навіщо лисиці такий пухнастий хвіст? (Хвіст у лисиці довгий і пухнастий, щоб замітати свої сліди.)

Молодець, Аріна. А що можна сказати про характер лисиці, яка вона у казках? (Лисиця в казках хитра, обманщиця.)

Молодці, хлопці. Лисиця прибігла до нас із казки, а як ви думаєте з якої? У яких казках ми з вами зустрічали лисицю? (Лиска з качалкою, Колобок, Теремок, Рукавичка.)

Так, справді, в цих казках ми зустрічаємо лисицю, але наша гостя прибігла з казки, де образила зайця і вигнала його з будиночка. (Заюшкіна хатинка.)

4. Гра із загадками. - Правильно, хлопці, і лисичка принесла нам із собою загадки. Давайте послухаємо їх уважно та відгадаємо. Спочатку слухаємо загадку і лише потім говоримо відгадку.

На комп'ютері з'являються слайди.

Наше звірятко живе в тривозі,

Від біди забирає ноги.

Ану швидко відгадай,

Як звірятко зветься? (заєць)

Хто великий і клишоногий,

Мед дістав із бочки лапою.

З'їв солодкість і ревти.

А звати його? (ведмідь)

Ку-ка-ре-ку кричить він дзвінко,

Крилами ляскає голосно.

Курочок вірний пастух

Як звати його? (півень)

У мене чудовий слух

Гострий погляд і тонкий нюх,

Відразу лізу з кішкою в бійку,

Тому що я (собака)

Скаче по болоту

Зелена квака.

Зелененькі ніжки

Звати мене (жаба)

Діти, подивіться, яких тварин ми з вами вгадали, а чи всі вони герої казки «Заюшкіна хатинка»? (Ні, жаба з іншої казки)

5. Фізмінутка.

Правильно, хлопці, лисичка бачить, що ви втомилися і хоче пограти з вами. Хочете пограти з лисицею?

Тоді встаємо у коло.

Гей, хлопці, що ви спите,

Нам тварин покажіть.

У лисички гострий ніс,

У неї пухнастий хвіст.

Шуба руда лисиця

Невимовної краси.

Лисиця лісом походжає

Шубу руду погладжує.

Заєць лісом скакав,

Заєць корм собі шукав.

Раптом у зайця на маківці

Піднялися як стрілки вушка.

Зайчик стрибнув, повернувся

І під деревом зігнувся.

Виліз ведмедик з барлоги,

Розминає Мишко ноги,

На шкарпетках він пішов

І на п'ята потім.

6. Моделювання казки. -От ми трохи відпочили, і лисиця запрошує нас за столи.

На столах аркуші з колами, олівці, на дошці теж аркуш із колами.

Хлопці давайте згадаємо казку «Заюшкіна хатинка». Арино, розкажи, з чого починається казка.

Правильно, а Аня вийде до дошки і намалює нам зайця та лисицю. Аня, що відрізняє лисицю від інших тварин?

Давайте на першому колі покажемо, що це лисиця, намалюємо гострі вуха та довгу мордочку.

А що в зайця, чого немає в інших героїв нашої казки?

Правильно, давайте намалюємо нашому зайцю довгі вуха.

Вадиме, що ж сталося далі?

А що відрізняє собаку у нашій казці?

Правильно, давайте намалюємо нашому собаці хвіст кільцем.

Розкаже нам казку далі Женя.

Аня, що ми малюємо, щоб показати, що це ведмідь?

Правильно, намалюємо маленькі круглі вуха.

Продовжить казку Віка.

Аня, а що є у півника особливого?

Правильно, намалюємо нашому півнику гребінець, можна підмалювати дзьоб.

Чим же Наташа закінчується казка?

Молодці, хлопці, ви добре пам'ятаєте казку «Заюшкіна хатинка», а тепер давайте її інсценуємо у віршах, як ми з вами вчили.

7. Інсценування казки. Дітям лунають ролі та маски.

А тепер, хлопці, перетворитеся на звіряток.

Жили-були лисичка та зайчик. Вирішили вони збудувати кожен собі

хатинку. Лисиця збудувала крижану, а зайчик луб'яну. Але прийшла весна-червона, і в лисиці хатинка розтанула.

Лисиця: Ой, ой, ой, сюди, косий!

Як же бути? Де мій будиночок?

Заєць: Вся хата твоя з ганком

Втекла в річку.

Дуже не переживай,

Ти до мене переїжджай.

Лисиця: (у бік каже):

Пощастило, скажу, косому

Вижену його з дому.

Не хочу з ним разом жити,

Хліба скоринку ділити: (звертається до зайця):

Гей, послухай, любий Зая!

Новина є!

Заєць: Та ну! Яка?

Лисиця: Є за лісом город,

Там капуста - цілий рік!

Заєць: Невже вже встигла?

Ну-но, ну-но, втечу

І капусту шукаю!

Це що? Зачинені двері.

Лисиця: (виглядає з будиночка)

Я живу в хаті тепер.

Побіг заєць капусту шукати, а лисиця шмиг - і зайняла його будиночок.

Прибіг зайчик, а дівер замкнена.

Заєць: Та це ж будиночок мій!

Лисиця: Не пущу тебе, косою!

(заєць відходить, сідає поруч плаче)

Будував собі заєць дуже міцний будинок,

Та лисиця зла оселилася в ньому.

Хто не побоїться заінь допомогти?

Хитру лисицю

Хто прожене геть?

З'являється собака.

Собака: Гав, гав, гав!

У мене гаряча вдача!

Не боюся ні сварок, ні бійок!

Покажи мені, де твій ворог?

Ось стирчать у вікні вушка.

Собака: Гей, лисице, чуєш гавкіт?

Гав, гав, гав, геть іди!

Лисиця: Як змахну хвостом,

Опалю вогнем, стережись!

Собака: (боягузливо)

Ой, зовсім забув, косий!

Потрібно мені швидше додому!

Вед: На пеньку знову сидить

Бідолашний заінь, сумує.

Що ж робити, він не знає,

Лапкою сльози втирає.

З'являється ведмідь

Ведмідь: Я Ведмедик-лежко,

Я спав довго і глибоко.

Не боюся ні сварок, ні бійок!

Покажи мені, де твій ворог!

Заєць: Ось сидить у моїй хатинці,

Ось стирчать у вікні вушка.

Ведмідь: Гей! Хто там у хаті?

Ось дістанеться тобі!

Лисиця: Як змахну хвостом,

Опалю вогнем, стережись!

Ведмідь: (боягузливо)

Ой, зовсім забув, косий!

Потрібно мені швидше додому!

(ведмідь йде)

Хто не побоїться

Заїньці допомогти?

Хитру лисицю

Хто прожене геть?

З'являється півник

Півень: Ку-ка-ре-ку, ку-ка-ре-ку!

Я допоможу, допоможу!

Ти не плач, не плач, косий,

Живо впораємося з лисицею!

Лисиця: Як змахну хвостом,

Опалю вогнем, стережись!

Півень: Як струсну гребінцем -

І розвалиться весь будинок!

У мене є коса,

Ану, виходь, лисиця!

Лисиця: Ой, боюся я півня!

(лисиця вибігає з будиночка і біжить у ліс)

Заєць: Ну, дякую, Півнику!

Впоратися з лисицею допоміг!

Будемо разом у домі жити,

Разом жити і не тужити!

8. Підбиття підсумків.

Молодці. Діти, а вам сподобалася казка? Чому вона нас вчить?

Ну а нам час прощатися,

І з казкою розлучатися.

Казка нова знову

Цілі: закріплювати вміння переказувати художнє твір з допомогою методу моделювання, вчити дітей відповідати повною пропозицією, активізувати словник, розвивати зв'язкову мову дітей, вміння розмірковувати, уяву, мислення, логіку, розвивати творчі здібності дітей, виховувати любов до російських народних казок.

Обладнання та матеріали: Мультимедіапроектор, комп'ютер, маски, іграшка лисиці, чарівний мішечок.

Хід заняття:

1.Організаційний момент . Діти стоять у колі.

Вихователь: Ви всі за руки візьміться, і посміхніться один одному.

Хлопці, ми сьогодні з вами вирушимо у казкову подорож.

Якщо казка у двері стукає,

Ти швидше її впусти,

Тому що казка – птах,

Трохи злякаєш і не знайти.

2. Сюрпризний момент. З'являється чарівний мішечок, у якому схована іграшки лисиці.

Діти, подивіться, що це?

Правильно, хтось забув чарівний мішечок, а всередині щось є. Спробуємо з вами відгадати що там, але не за допомогою очей, а за допомогою рук. Зараз я дам помацати кільком хлопцям, а вони мають назвати, що всередині мішечка.

Діти обмацують мішечок та намагаються відгадати, хто всередині.

Правильно, хлопці, це лисиця, вона прибігла до нас із казки. Хлопці, як у казках називають лисицю? (лисичка-сестричка, лисонька, лисиця Патрикеевна)

А як ви здогадалися, що в мішечку сховалася лисиця? (У неї пухнастий хвіст)

3. Розмова. - А тепер, хлопці, сідаємо на стільчики, і спробуємо описати нашу гостю.

Анечко, що ти можеш розповісти про вовну лисиці? (вовна у лисиці м'яка, пухнаста, руда.)

Добре, Альоша, а що ти нам розповіси про мордочку лисиці. (Мордочка у лисиці гостра, хитра, вушка гострі, схожі на трикутники.)

Молодець, Альоша. А Сашко розповість нам про хвост лисиці. (Хвіст у лисиці довгий, м'який, пухнастий.)

Алісо, а як ти думаєш, навіщо лисиці такий пухнастий хвіст? (Хвіст у лисиці довгий і пухнастий, щоб замітати свої сліди.)

Молодець, Аліса. А що можна сказати про характер лисиці, яка вона у казках? (Лисиця в казках хитра, обманщиця.)

Молодці, хлопці. Лисиця прибігла до нас із казки, а як ви думаєте з якої? У яких казках ми з вами зустрічали лисицю? (Лиска з качалкою, Колобок, Теремок, Рукавичка.)

Так, справді, в цих казках ми зустрічаємо лисицю, але наша гостя прибігла з казки, де образила зайця і вигнала його з будиночка. (Заюшкіна хатинка.)

4. Гра із загадками. - Правильно, хлопці, і лисичка принесла нам із собою загадки. Давайте послухаємо їх уважно та відгадаємо. Спочатку випадково загадку і лише потім говоримо відгадку.

Слайд-програма.

Наше звірятко живе в тривозі,

Від біди забирає ноги.

Ану швидко відгадай,

Як звірятко зветься? (заєць)

Хто великий і клишоногий,

Мед дістав із бочки лапою.

З'їв солодкість і ревти.

А звати його? (ведмідь)

Ку-ка-ре-ку кричить він дзвінко,

Крилами ляскає голосно.

Курочок вірний пастух

Як звати його? (півень)

У мене чудовий слух

Гострий погляд і тонкий нюх,

Відразу лізу з кішкою в бійку,

Тому що я (собака)

Скаче по болоту

Зелена квака.

Зелененькі ніжки

Звати мене (жаба)

Діти, подивіться, яких тварин ми з вами вгадали, а чи всі вони герої казки «Заюшкіна хатинка»? (Ні, жаба з іншої казки)

5. Фізмінутка.

Правильно, хлопці, лисичка бачить, що ви втомилися і хоче пограти з вами. Хочете пограти з лисицею?

Тоді встаємо у коло.

Гей, хлопці, що ви спите,

Нам тварин покажіть.

У лисички гострий ніс,

У неї пухнастий хвіст.

Шуба руда лисиця

Невимовної краси.

Лисиця лісом походжає

Шубу руду погладжує.

Заєць лісом скакав,

Заєць корм собі шукав.

Раптом у зайця на маківці

Піднялися як стрілки вушка.

Зайчик стрибнув, повернувся

І під деревом зігнувся.

Виліз ведмедик з барлоги,

Розминає Мишко ноги,

На шкарпетках він пішов

І на п'ята потім.

6. Моделювання казки. -От ми трохи відпочили, і лисиця запрошує нас за столи.

На столах аркуші з колами, олівці, на дошці теж аркуш із колами.

Хлопці давайте згадаємо казку «Заюшкіна хатинка». Алісо, розкажи, з чого починається казка.

Правильно, а Аня вийде до дошки і намалює нам зайця та лисицю. Аня, що відрізняє лисицю від інших тварин?

Давайте на першому колі покажемо, що це лисиця, намалюємо гострі вуха та довгу мордочку.

А що в зайця, чого немає в інших героїв нашої казки?

Правильно, давайте намалюємо нашому зайцю довгі вуха.

А що відрізняє собаку у нашій казці?

Правильно, давайте намалюємо нашому собаці хвіст кільцем.

Аня, що ми малюємо, щоб показати, що це ведмідь?

Правильно, намалюємо маленькі круглі вуха.

Продовжить казку Ірина.

Аня, а що є у півника особливого?

Правильно, намалюємо нашому півнику гребінець, можна підмалювати дзьоб.

Чим же, Лєро, закінчується казка?

Молодці, хлопці, ви добре пам'ятаєте казку «Заюшкіна хатинка», а тепер давайте її інсценуємо у віршах, як ми з вами вчили.

7. Інсценування казки. Дітям лунають ролі та маски.

А тепер, хлопці, перетворитесь ви на звірят.

Жили-були лисичка та зайчик. Вирішили вони збудувати кожен собі

хатинку. Лисиця збудувала крижану, а зайчик луб'яну. Але прийшла весна-червона, і в лисиці хатинка розтанула.

Лисиця: Ой, ой, ой, сюди, косий!

Як же бути? Де мій будиночок?

Заєць: Вся хата твоя з ганком

Втекла в річку.

Дуже не переживай,

Ти до мене переїжджай.

Лисиця: (у бік каже):

Пощастило, скажу, косому

Вижену його з дому.

Не хочу з ним разом жити,

Хліба скоринку ділити: (звертається до зайця):

Гей, послухай, любий Зая!

Новина є!

Заєць: Та ну! Яка?

Лисиця: Є за лісом город,

Там капуста - цілий рік!

Заєць: Невже вже встигла?

Ну-но, ну-но, втечу

І шукаю капусту!

Це що? Зачинені двері.

Лисиця: (виглядає з будиночка)

Я живу в хаті тепер.

Побіг заєць капусту шукати, а лисиця шмиг - і зайняла його будиночок.

Прибіг зайчик, а дівер замкнена.

Заєць: Та це ж будиночок мій!

Лисиця: Не пущу тебе, косою!

(заєць відходить, сідає поруч плаче)

Будував собі заєць дуже міцний будинок,

Та лисиця зла оселилася в ньому.

Хто не побоїться заінь допомогти?

Хитру лисицю

Хто прожене геть?

З'являється собака.

Собака: Гав, гав, гав!

У мене гаряча вдача!

Не боюся ні сварок, ні бійок!

Покажи мені, де твій ворог?

Ось стирчать у вікні вушка.

Собака: Гей, лисице, чуєш гавкіт?

Гав, гав, гав, геть іди!

Лисиця: Як змахну хвостом,

Опалю вогнем, стережись!

Собака: (боягузливо)

Ой, зовсім забув, косий!

Потрібно мені скоріше додому!

Вед: На пеньку знову сидить

Бідолашний заінь, сумує.

Що ж робити, він не знає,

Лапкою сльози втирає.

З'являється ведмідь

Ведмідь: Я Ведмедик-лежко,

Я спав довго і глибоко.

Не боюся ні сварок, ні бійок!

Покажи мені, де твій ворог!

Заєць: Ось сидить у моїй хатинці,

Ось стирчать у вікні вушка.

Ведмідь: Гей! Хто там у хаті?

Ось дістанеться тобі!

Лисиця: Як змахну хвостом,

Опалю вогнем, стережись!

Ведмідь: (боягузливо)

Ой, зовсім забув, косий!

Потрібно мені скоріше додому!

(ведмідь йде)

Хто не побоїться

Заїньці допомогти?

Хитру лисицю

Хто прожене геть?

З'являється півник

Півень: Ку-ка-ре-ку, ку-ка-ре-ку!

Я допоможу, допоможу!

Ти не плач, не плач, косий,

Живо впораємося з лисицею!

Лисиця: Як змахну хвостом,

Опалю вогнем, стережись!

Півень: Як струсну гребінцем -

І розвалиться весь будинок!

У мене є коса,

Ану, виходь, лисиця!

(лисиця вибігає з будиночка і біжить у ліс)

Заєць: Ну, дякую, Півнику!

Впоратися з лисицею допоміг!

Будемо разом у домі жити,

Разом жити і не тужити!

8. Підбиття підсумків.

Молодці. Діти, а вам сподобалася казка? Чому вона нас вчить?

Ну а нам час прощатися,

І з казкою розлучатися.

Казка нова знову

Конспект організовано діяльності з розвитку мови для дітей середньої групи "У гостях у тигреня"

Завдання
Освітня область «Комунікація»:продовжувати формувати навички зв'язного мовлення (опис предметів); вивчати дітей підбирати потрібні слова; закріплювати засвоєння узагальнюючих понять: «овочі», «одяг», «меблі»; вчити дітей чітко і правильно вимовляти звуки р, р, підбирати слова з цими звуками; виразно вимовляти слова та фрази, користуючись відповідною інтонацією, продовжувати виховувати вміння визначати та називати перший звук у слові, підбирати слова на заданий звук.
Освітня галузь «Соціалізація»:формувати в дітей віком взаємини співробітництва, виховувати вміння слухати одне одного, доповнювати відповіді товариша.
Освітня область «Читання художньої літератури»: продовжувати виховувати інтерес до російських народних казок

Матеріал. Іграшка тигра, настільний театр "Теремок", дрібні іграшки-фішки. 1. Організаційний момент.
Вихователь.Хтось до нас прийшов (показує іграшку тигра). Хто це?
Діти. Тигр
Вихователь. Правильно. Як гарчить тигр?

2. Гра «Хто як кричить»
Вихователь.А собака може гарчати?
Діти. Так
Вихователь. Правильно. Як гарчить собака?
Діти. Ррррррррррр (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь.А ворона може гарчати?
Діти. Ні
Вихователь. Що вона може робити?
Діти. Каркати
Вихователь. Як каркає ворона?
Діти. Кар-кар-кар (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь. Ворона каркає, а качка?
Діти. Кракає
Вихователь.Як крякає качка?
Діти. Кря-кря-кря (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь.Як кукурікає півник?
Діти. Кукареку (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь.Як пирхає їжачок?
Діти. Фрр-фрр (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь.Як хрюкає порося?
Діти. Хрю-хрю (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь.Як муркоче кішка?
Діти. Мур-мур (Хорові та індивідуальні повтори дітей)
Вихователь.Молодці!
3. Гра «Хто що робить»
Вихователь.А тепер пограємося навпаки. Я говорю кря-кря, а ви відповідаєте яка тварина це вимовляє і відповідна дія
Діти. Качка крякає
Вихователь. Хрю хрю
Діти. Порося хрюкає
Вихователь.Кар-кар-кар
Діти. Ворона каркає.
Вихователь. Кукареку
Діти. Півень кукурікає
Вихователь. Мур мур
Діти. Кішка муркотить
Вихователь.Фрр-фрр
Діти. Їжачок пирхає
4. Гра «Доскажи слово»
Вихователь. Зараз ми пограємось у цікаву гру. Завдання важке. Слухайте мене уважно. Я скажу: в акваріумі плавали. А ви мені допомагаєте вигадати кінець, закінчити. Хто плавав?
Діти. Рибки.
Вихователь.Правильно в акваріумі плавали рибки. На городі росте… що росте на городі?
Діти. Морква.
Вихователь. А які овочі ви знаєте?
Діти. Огірки, картопля, буряк….
Вихователь.Мама одягла Вові що…
Діти. Сорочку.
Вихователь. А який одяг ви ще знаєте?
Діти. Сарафан, спідниця, штани.
Вихователь. У кімнаті стоїть що.. які меблі?
Діти. Стіл, стілець, ліжко...
Вихователь. Молодці! Багато потрібних слів ви допомогли мені підібрати.
5. Динамічна пауза
Зустрілися два кошеня: «Мяу-мяу!»,
Два цуценя: «Ав-ав!»,
Два лоша: «Іго-го!»,
Два тигреня: «Р-р-р»,
Два бики: "Му-му".
Дивись, які роги.
6. Гра «Казка «Теремок»
Вихователь.Подивіться, які звірятка прийшли до нас пограти. Це не просто звірятка, вони прийшли до нас із казки «Теремок» ми зараз з ними пограємося, але взяти звірятка зможе тільки той, хто правильно назве її, голосом виділить перший звук у слові та розповість про неї.
Діти. Ммммишка-перший звук м. ллллллллжагушка-перший звук л…
Вихователь. Молодці! Але подивіться наш тигреня кудись поспішає, йому пора домо, до мами. Давайте скажемо йому чарівне слово.
Діти. До побачення.
Вихователь. А давайте скажемо йому до побачення по тигриному
Діти. Ррррр.

Конспект заняття з розвитку мови для дітей 4-5 років "Домашні тварини"

Плотнікова Наталія Василівна, педагог додаткової освіти.
Місце роботи:МАОУ ДОД «Центр додаткової освіти дітей» м.Балакове
Опис матеріалу:Конспект заняття на тему «Домашні тварини» спрямовано збагачення словника, розвиток граматичного ладу мови, вміння проводити порівняльний аналіз в дітей віком 4-5лет. Методична розробка заняття доступна у практичному застосуванні та може використовуватись на заняттях вихователями дошкільних освітніх закладів, педагогами додаткової освіти дітей.
Ціль:Активізація словника, розвиток вміння проводити порівняльний аналіз.
Завдання:
освітні:
закріплення та розширення уявлень про свійських тварин,
розвиток вміння проводити порівняльний аналіз.
розвиваючі:
розвиток граматичного ладу мови,
розвиток пам'яті, уваги, уяви, мислення.
виховні:
виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин,
вміння слухати товаришів.
Види діяльності:ігрова, рухова, пізнавальна, комунікативна.
Хід заняття:
Розмова на тему:
- Яких домашніх тварин ви знаєте?
-Чому їх так називають? (Діти називають тварин, педагог виставляє на дошці їхні зображення).
-Яку користь вони приносять людям?
- Як людина дбає про тварин?
- Чим харчуються свійські тварини?
- Чим вкрите тіло вівці, коні, свині?

«Порівняння частин тіла у корови та коня».
- Що є у корови і чого не має коня? (Роги)
- Що є у коня і чого немає у корови? (Грива)
- Порівняйте у цих тварин ноги та хвости. Чим вони відрізняються?
- Чому у коня ноги довші ніж у корови?
- Навіщо корові вим'я?

Ігрова вправа «Назви ласкаво».У кожної дитини іграшка домашньої тварини. Діти по черзі називають кожну свою тварину ласкаво.

Фізкультурна хвилинка «Хомка»
Хомка,хомка,хом'ячок
Смугастий бочок.
Хомка рано встає,
Щічки миє,
Шийку трет.
Підмітає Хомка хатку
І виходить на зарядку.
Раз два три чотири п'ять!
Хомко хоче сильним стати.

Ігрова вправа «У кого хто?»Педагог показує зображення дорослої тварини та дитинчати: «У корови хто?... У вівці хто?» (Діти називають дитинчат).

«Доскажи слово»(З С. Погорєловського)
Воронята – у ворон,
У слонів - … (слонята).
А у наших макаронів
Є… (макоронята).
І більше, і … (менше),
І потовще, і … (тонше) –
І хлопчаки-макоронці,
І дівчата – …(макоронки).

Ігрова вправа «Один-багато».Діти стають півколом перед педагогом. У педагога м'яч.
- Я називаю вам тварину, а ви кидаєте мені м'яч і називаєте якби їх було багато. Наприклад «корова», а якщо багато «корови».

Гра «Розрізні картинки»(Діти викладають свійських тварин з розрізних картинок).



Пальчикова гра «Кізочка»
Ішов старий дорогою,
Знайшов козу безрогу.
Давай, коза, пострибаємо,
Ніжками підригаємо.
А коза бодається,
А старий лається.
(Іти пальчиками по столу, показати пальчиками роги, постукати пальчиками по столу, знову показати роги, погрозити пальчиками)

Відгадування загадок
Іде волохатий, йде бородатий,
Рожками помахує,
Борідкою трусить,
Копитами постукує. (Козел)

Хто не в спеку, ні в холод не знімає шубу? (Вівця)

Сірий, та не вовк,
Довговух, та не заєць,
З копитами, та не кінь. (Віслюк)

З господарем дружить, будинок вартує,
Живе під ганком, а хвіст кільцем. (Собака)

Довге вухо, грудочку пуху.
Стрибає вправно, гризе морквину. (Кролик)

Хто має п'ятачок, не затиснутий у кулачок?
На ногах його копитця. Їсть і п'є з коритця. (Порося)

Гра "Четвертий зайвий".Дітям показується картинка із зображенням
1. собака, коза, курка, кінь.
2. коза, корова, кінь, баран.
3. верблюд, корова, кішка та кінь.
4. свиня, вівця, верблюд, кролик.





Молодці хлопці! Про які тварини ми з вами говорили? Чому їх так називають? Які ігри вам сподобалися?

 
Статті потемі:
Як і скільки пекти яловичину
Запікання м'яса в духовці популярне серед господарок. Якщо всі правила дотримані, готову страву подають гарячою та холодною, роблять нарізки для бутербродів. Яловичина в духовці стане блюдом дня, якщо приділити увагу підготовці м'яса для запікання. Якщо не врахувати
Чому сверблять яєчка і що робити, щоб позбутися дискомфорту
Багато чоловіків цікавляться, чому в них починають свербіти яйця і як усунути цю причину. Одні вважають, що це через некомфортну білизну, інші думають, що справа в нерегулярній гігієні. Так чи інакше, цю проблему слід вирішувати.
Чому сверблять яйця
Фарш для котлет з яловичини та свинини: рецепт з фото
Донедавна я готував котлети лише з домашнього фаршу.  Але буквально днями спробував приготувати їх зі шматка яловичої вирізки, чесно скажу, вони мені дуже сподобалися і припали до смаку всій моїй родині.  Для того щоб котлетки отримав
Схеми виведення космічних апаратів Орбіти штучних супутників Землі